Доцентки кафедри взяли участь в конференції

27-28 вересня у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулася 31-та Міжнародна науково-практична конференція Асоціації українських германістів (АУГ) «Mit deutscher Sprache Grenzen überwinden» («Долати кордони разом з німецькою мовою»). Цей науковий захід став можливим за підтримки DAAD (Німецька служба академічних обмінів), OeAD-Kooperationsstelle (Австрійське бюро кооперації, м. Львів) та Goethe-Institut Ukraine (Гете-Інститут, м. Київ).

У конгресі АУГ взяли участь понад 100 викладачів і вчителів німецької мови з різних міст України. До події долучилися доцентки кафедри ІММК Тетяна РЕДЧИЦЬ і Ірина БАГАЧ

Обговорювались не лише сучасні виклики перекладу, але й можливості німецької мови як іноземної у подоланні культурних бар’єрів та подальшої євроінтеграції .

Було представлено також два підручники, присвячені австрійському варіанту німецької мови, як результат багаторічної співпраці двох учених-мовознавців: професора Віденського університету Петра Візінґера та професора Львівського національного  університету імені Івана Франка Володимира Сулима.

Під час конференції активно працювали секційні засідання з германістики, літературознавства, перекладознавства, міжкультурної комунікації та методики викладання німецької мови, де науковці з різних куточків України та світу ділилися зі своїми колегами новими науковими розвідками та здобутками.

Зокрема, Тетяна Вікторівна виступила з доповіддю “Musikalische Kodifizierung der kunstlerischen Struktur der Erzahlungen von Heimoto von Doderer”. 

Ірина Григорівна представила доповідь “Studie des modernen deutschsprachigen militärpolitischen Diskurses”.

“Дослідження сучасного німецькомовного воєнно-політичного дискурсу”

Загалом Міжнародна конференція АУГ стала ще одним кроком до подальшої активної співпраці вітчизняних закладів вищої освіти з європейськими, зокрема німецькомовними, інституціями та університетами. В умовах сьогодення такі освітньо-наукові ініціативи допомагають долати кордони, а німецька мова залишається важливим ключем до взаєморозуміння та співпраці між культурами.