Історія нашої кафедри розпочалася в червні 2001 р., після утворення в університеті лінгвістичного факультету (з 2018 року – факультет гуманітарних технологій).
Навчально-виховний процес на кафедрі забезпечують кваліфіковані викладачі, серед яких 1 доктор наук, 10 кандидатів наук.
З 2001 по 2021 роки кафедра іноземних мов здійснювала мовну підготовку студентів нелінгвістичних спеціальностей університету. З 2021 року кафедра була перейменована на кафедру «Іноземних мов та міжнародної комунікації», набула статусу випускової і здійснює підготовку студентів бакалаврського та магістерського освітніх рівнів за освітньою програмою – «Германські мови та літератури (переклад включно), перша – німецька». З 2022року запроваджена нова освітньо-професійна програма «Переклад та міжнародна комунікація (німецька та англійська мови)», метою якої є не тільки розвиток перекладацьких умінь, а й спрямованість на розвиток комунікативних компетентностей.
Також кафедри викладають такі дисципліни: «Ділова іноземна мова», «Розмовний практикум з іноземної мови за професійним спрямуванням», «Практикум спілкування в професійному середовищі (англійська мова)», «Наукова іноземна мова», «Англійська мова для наукових досліджень», «Друга іноземна мова (німецька)», «Політична філософія іноземною мовою».
Викладачі кафедри володіють сучасними методичними розробками, які постійно поповнюються та оновлюються.
Багато років поспіль науково-викладацький склад кафедри плідно співпрацює з іноземними освітніми організаціями, а саме Британською Радою в Україні (проект “Англійська мова для університетів”), TESOL (освітня програма за сприяння AMERICA HOUSE), активно впроваджуючи набуті методичні знання та навички як у навчальній аудиторії, так і під час методичних заходів для освітян Черкаської області.
Викладачі кафедри вивчають надбання сучасної науки та практики в сфері методики викладання іноземних мов. З цією метою на кафедрі проводяться методичні семінари, постійно поповнюється і систематизується кафедральний банк даних з методичної тематики, у викладацьку діяльність активно впроваджуються інноваційні техніки і прийоми, зокрема, рольові ігри та ситуації, усні презентації з обґрунтуванням власної позиції, тематичні дискусії, віртуальні проекти, відеофільми з завданнями до них і т.п. Науково-методичні семінари присвячуються актуальним питанням використання інноваційних методів навчання в технічних ВНЗ із застосуванням сучасних технічних засобів. Результатом участі викладачів кафедри у наукових конференціях є публікації наукових статей та застосування результатів наукових досліджень у викладацькій діяльності.
Від початку створення кафедри значна увага приділяється розвитку наукових та міжнародних зав’язків. Викладачі постійно підвищують рівень своєї професійної кваліфікації, беручи участь у всеукраїнських та міжнародних конференціях, семінарах та вебінарах, що проходять в Україні та за кордоном. Кафедра активно співпрацює з Національним агентством забезпечення якості освіти України, з Інститутом педагогічної освіти і освіти дорослих України, із Черкаським національним університетом імені Б. Хмельницького.
Навесні кожного року кафедра проводить мовну олімпіаду у чотирьох кваліфікаціях: аудіювання, читання, граматичні тести, ситуативне усне мовлення. Олімпіада має позитивний резонанс серед студентів. За результатами олімпіади кращих студентів ЧДТУ делегують для участі в республіканській олімпіаді з англійської мови для неспеціальних вузів. Від імені університету переможці нагороджуються цікавими призами. В рамках Днів студентської науки в університеті кафедра проводить наукову студентську конференцію, що надає можливість студентам оприлюднити результати своїх наукових розвідок щодо перспективного тандему іноземної мови та отримуваної спеціальності.